سفارش تبلیغ
صبا

متن کامل پیام رهبر معظم انقلاب به مردم و دکتر حسن روحانی

متن کامل پیام رهبر معظم انقلاب به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم>>

ملت عزیز ایران!

صحنه حماسی و پرشور انتخابات در روز جمعه 24 خرداد، آزمون خیره کننده دیگری بود که چهره مصمم و پر امید ایران اسلامی را در معرض نگاه دوستان و دشمنان نهاد. رشد فزاینده سیاسی و پای فشردن بر مردم سالاری دینی صادقانه، حقیقت تابناکی است که با حضور متراکم شما در پای صندوق های رأی، یک بار دیگر در عمل به اثبات رسید و باطل السحر بافته ها و گزافه های دشمنان و حسودان و طمع ورزان شد.

حماسه حضور شما پیوند مستحکم ایران و ایرانی را با نظام اسلامی به رخ همه بدخواهانی کشید که با صد ترفند سیاسی و اقتصادی و امنیتی در پی گسستن یا سست کردن این اعتماد و پیوند مقدس اند.

ایرانیِ مومن و غیور در انتخابات دیروز، ظرفیت عظیم خود را در مواجهه ی متین و خردمندانه با جنگ روانی بازیگران سلطه و استکبار، با زیبایی و چیره‌دستی هر چه تمام تر به تصویر کشید و کشور خود و منافع ملی خود و آینده پر تلاش و امیدوارانه خود را بیمه کرد.

پیروز حقیقی انتخابات دیروز ملت بزرگ ایران است که به حول و قوه الهی توانست گامی استوار بردارد و گوهر نفوذ ناپذیر و چهره پر نشاط و مصمم و دل سرشار از امید و ایمان خود را به نمایش بگذارد.

اینجانب با خشوع و خاکساری در برابر لطف و رحمت خداوند حکیم و علیم، جبهه سپاس بر زمین می سایم و خود و شما را به ذکر و شکر و قدرشناسی این نعمت بزرگ فرامی‌خوانم و با سلام و عرض اخلاص به حضرت ولی اله الاعظم روحی فداه و تبریک به ملت عزیز و به رئیس جمهور منتخب جناب حجت‌الاسلام آقای حاج شیخ حسن روحانی نکاتی را به ایشان و همه آحاد ملت عرض می‌کنم:

1- اکنون که حماسه سیاسی و نقطه اوج آن در جمعه بیست و چهارم خرداد با پیروزی ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی به سرانجام رسیده است، هیجان و التهاب روزها و هفته های رقابت، باید جای خود را به همکاری و رفاقت داده و طرفداران نامزدهای رقیب در آزمون بردباری و متانت و دانایی نیز جایگاه شایسته خود را به دست آورند. هیچ احساسی، چه شادمانی و چه ناشادمانی، نباید کسی را به رفتار و گفتاری دور از شأنِ خردمندی و فرزانگی وادار کند. نگذارید بدخواهان، احساسات مردم را ابزار خواسته‌های پلید خویش کنند. وحدت ملی و رفق و مدارا پشتوانه‌ امنیت کشور و خنثی کننده‌ ترفندهای دشمنان است.

2- رئیس‌جمهور منتخب، رئیس‌جمهور همه‌ ملت است. همه باید برای دست یافتن به آرمانهای بزرگی که رئیس‌جمهور و همکاران وی در دولت، متعهد و مسئول تحقق آنند، به آنان کمک و با آنان همکاری صمیمانه کنند.

3- اکنون پس از هفته‌ها گفتن و شنودن، نوبت کار و اقدام است. رئیس‌جمهور منتخب، تا روز پذیرش رسمی مسئولیت، دارای فرصت ارزشمندی است که شایسته است بیشترین بهره از آن برده شود و کارهائی که شروع مسئولیت خطیر ریاست جمهوری، بدان نیازمند است، بی درنگ آغاز گردد.

4- تحقق حماسه‌ انتخابات، بدون شرکت و رقابت و تلاش دیگر نامزدهای ریاست جمهوری امکان‌پذیر نبود. لازم می‌دانم از همه شخصیت های محترمی که پای در این میدان نهاده و با تلاش خستگی ناپذیر خود، صحنه مسابقه‌ای شور انگیز را آفریدند، صمیمانه تشکر کنم و آنان را باز هم به نقش آفرینی در عرصه های گوناگون انقلاب و نظام اسلامی فرا بخوانم.

5- و نیز لازم می‌دانم از همه آحاد ملت که این بار نیز حادثه ای ماندگار خلق کردند، بویژه از حضرات مراجع معظّم و علمای اعلام و نخبگان دانشگاهی و سیاسی و فرهنگی که در ترغیب به مشارکت، نقش های ارزنده ایفا کردند و نیز از دست اندرکاران برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا بویژه وزارت کشور و شورای محترم نگهبان که زحمات طاقت فرسای این هفته های پرکار را صبورانه تحمل کردند و با امانت کامل، این بار سنگین را به سرمنزل رساندند، و نیز از مأموران پر تلاشی که امنیت این پدیده ی حساس را در کشوری با این وسعت، تا اقصی نقاط آن، تضمین کردند و همچنین از همه دستگاههای همکار آنان، صمیمانه تشکر کنم و اجر وافر الهی را برای آنان مسألت نمایم.

6- لازم می‌دانم به شکل ویژه از رسانه ملی و دست اندرکاران محترم آن که شور انتخابات را رهین تلاش هنرمندانه و مبتکرانه خود ساختند و راوی صادق و صریح گرایش ها و اندیشه ها و هدفهای نامزدان ریاست جمهوری شدند و چگونگی دست بدست شدن قدرت در نظام جمهوری اسلامی را، به شکل آشکار در برابر چشم جهانیان گذاشتند، تشکری بسزا و بلیغ کرده، اجر و توفیق آنان را از خداوند مسألت نمایم.

در پایان بار دیگر با خشوع و ابتهال، نعمت های بزرگ الهی را سپاس گفته و با تکریم یاد امام بزرگوار و شهیدان و ایثارگران عالی مقام، آینده‌ای هر چه بهتر را برای این کشور و این ملت آرزو و مسألت می‌کنم.

والسّلام علیکم و رحمةالله

سیدعلی خامنه‌ای

25 خرداد ماه 1392»
ادامه مطلب

[ شنبه 92/3/25 ] [ 11:14 عصر ] [ فروشگاه اینترنتی جهان کالا ]

حذف نام ایران از سایت ایکائو

سال‏هاست که سازمان هواپیمایی ایران به عضویت خود در سازمان هوانوردی بین‏المللی (ایکائو) مفتخر است، غافل از آنکه به طور غیرعمد، طی یک سال گذشته، نام ایران از فهرست پیوندهای سایت ایکائو حذف شده و هرچند خود این سازمان از کشورهای عضو خواسته است نسبت حذف احتمالی‏ نام‏شان پیگیری کنند، اما سازمان هواپیمایی ایران تا این لحظه در این امر غفلت کرده و فهرست ایکائو هر روز بدون نام ایران به روز می‏شود.

 

 CHN ایکائو، سازمان بین‏المللی هوانوردی است که در 80 سال گذشته، سازمان‏های هواپیمایی دنیا به عضویت این نهاد بین‏المللی درآمده‏اند. ایران جزء 52 کشوری بوده و هست که در نشست شیکاگو، در سال 1944 حضور داشته و معاهده‌ بین‏المللی هواپیمایی کشوری را تصویب کرده است. در نتیجه نه تنها ایران جزء پیشگامان عضویت در پیمان شیکاگو بلکه در آن زمان از جایگاه ویژه‌ای در آن نهاد بین المللی برخوردار بوده است.

برابر قانون هواپیمایی کشوری که در سال 1328 به تصویب مجلس وقت رسید دولت ایران به عضویت پیمان شیکاگو در آمده است و برابر همین قانون نماینده دولت وظایف حاکمیتی خود در حوزه هواپیمایی را در وهله اول به اداره کل هواپیمایی کشوری واگذار کرد و بر اساس اصلاحیه که به این قانون وارد آمد، در نهایت وظایف حاکمیتی دولت به سازمان هواپیمایی کشوری واگذار شد.

زمانی که به پیوندهای معرفی وب سایت‏های سازمان‏های ملی کشورها و همچنین نهادها بین‏المللی همکار با ایکائو مراجعه می‏شود به نکات جالبی برمی‌خوریم. طیف وسیعی از کشورها بیشتر از یک سازمان را به ایکائو جهت تعامل معرفی کرده‏اند ‌که مشخصات چند نمونه از آن‌ها در جدول زیر آمده است.

 

بنابراین می‏توان نتیجه گیری کرد در بسیاری از کشورها، دولت‌ها خود را موظف به اعمال حاکمیت در حوزه‌ی هواپیمایی می‌دانند و حاکمیت را به صورت یکپارچه به یک سازمان خاص واگذار نکرده‏اند. البته در این صفحه وب آمده است که پیوندهای این سایت طیف وسیعی از سایت مرتبط با جامعه هوانوردی قرار گرفته و بیان شده است اگر پیوندی در این سایت قرار نگرفته به منظور عدم تایید ایکائو نیست.

 

 

حذف نام ایران از سایت ایکائو

 

تصویر از سایت ایکائو که در آن نام ایران حذف شده‏است. برای مشاهده این صفحه به آدرس www.icao.int/pages/links.aspx مراجعه کنید

 

البته زمانی که ضمائم پیمان شیکاگو نگریسته می‏شود، دیده می‏شود هواپیمایی یک موضوع فنی یک بعدی نیست که یک سازمان به تنهایی بتواند از عهده وظایف آن برآید و احتمال تداخل وظایف با دیگر نهادهای حاکمیتی وجود دارد. به عنوان مثال موضوع ضمیه 16 پیمان شیکاگو محیط زیست است؛ یا ضمیمه 17 این پیمان، “امنیت” است؛ همچنین ضمیه 3 پیمان شیکاگو به هواشناسی اشاره دارد

 

لبته گفتنی است، مثال در این زمینه زیاد است. اگر این موضوع نیز نادیده گرفته شود، زمانی که دوباره به صفحه‌ی پیوندها نگاه می‌کنیم حتی نام ایران و سازمان هواپیمایی این کشور دیده نمی‏شود، و اگر به وب سایت سازمان هواپیمایی کشوری مراجعه شود یکی از شرح وظایف اداره کل حقوقی و امور بین الملل، پیگیری مطالبات بین الملل است.

 

به درستی مشخص نیست که نام ایران چه زمانی از این فهرست حذف شده‏ اما گفته می‏شود بیش از یک سال از حذف نام ایران می‏گذرد و سازمان هواپیمایی ایران در امر بازگرداندن نام‏اش به این فهرست کوتاهی کرده‏است.

 

گفته می‏شود که طی یک‏سال گذشته برخی کارشناسان و دست‏اندرکاران صنعت هواپیمایی، از موضوع حذف نام ایران در فهرست ایکائو مطلع شده‏اند و آن را به اطلاع سازمان هواپیمایی کشور رسانده‏اند، اما هنوز واکنشی از سوی این سازمان صورت نگرفته‏است.
ادامه مطلب

[ پنج شنبه 92/3/16 ] [ 2:54 عصر ] [ فروشگاه اینترنتی جهان کالا ]

برداشت های 8 کاندیدا درباره عکس معدن مس

معدن مس


در نخستین مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری که بعد از ظهر برگزار شد، «مرتضی حیدری» تصویری را به کاندیداهای ریاست جمهوری نشان داد و از آنها خواست تا برداشت خود را درباره این عکس مطرح کنند.
 
برداشت های 8 کاندیدا در این باره به شرح زیر بود:
عارف: این بیانگر یک دره ای است که در کشور ما بسیار فراوان است و جزو آثار بسیار زیبا و جاذب برای جذب توریست است که ما اشاره کردیم جذب توریست برای هر کشور جزو اولیت‌ها باید باشد و هم ارتقاء فرهنگی و مبادلات فرهنگی و هم افزایش ثروت و هم ایجاد اشتغال.
رضایی: این معدن است…یک معدن مال سنگ آهن یا مس است که اتفاقا نزدیک یزد و کرمان است که اتفاقا خاکبرداری شده و خاک را برده‌اند و درونش فلز تولید کنند و نشان می‌دهد که ما باید خام فروشی را باید در کشور تمام کنیم. اینکه خاک به این مهمی را برمیدارند و همینجوری می‌فروشند آسیب جدی می‌رساند و ما باید به خام فروشی در کشور پایان بدهیم.
روحانی: این قاعدتا یک معدن است، آن هم یک معدن ارزان. چون معمولا در دنیا بسیاری از معادن در عمق بسیار زیاد برای استخراج تلاش می‌کنند ولی معدن روی زمین ارزان است و خیلی شبیه به معدن مسی است که من چند جا بازدید کرده‌ام.
غرضی: معدن متروکه… صاحبش حتما فراری شده، خانه‌ها هم رها شده، تورم پوست آن آدم را کنده و حتما صاحبش الان زندان است.
قالیباف: من فکر می‌کنم این یک نمونه از تخریب محیط زیست است. حتما باطله‌برداری از یک معدن بوده که کارشناسی غیرمنطقی انجام شده چون معلوم است رها شده و بعد هم در آینده اگر نزدیک شهر باشد، می‌شود محل انبوه زباله و معضلات بعدی. این نتیجه یک اقدام غیرکارشناسی است.
ولایتی: این یک کار عمرانی رها شده است و غیر فنی و غیر منصفانه بهره برداری شده است که بسیار آموزنده است. ممکن است برخی از عللی که باعث شده این نیمه کاره رها شده باشد، به خاطر فقدان بودجه عمرانی باشد.
جلیلی: بخشی از یک ظرفیت کشور است که احتیاج به یک مدیریت صحیحی برای یک استفاده حداکثری دارد.
حداد عادل: این عکس یادآور ثروت کشور عظیم ماست از حیث منابع زیرزمینی و معدن و به ما ایرانی‌ها یادآوری می‌کند که اگر در شمال جنگل داریم، در کویر معدن داریم و همه جای ایران صاحب ثروت‌های خدادای است و منتظر عزم و اراده ما ملت با دولت خوب است تا این ثروت‌های بالقوه به فعلیت برسد.
اما این عکس متعلق به کجاست؟
تصویری که مرتضی حیدری به نمایش گذاشت همانگونه که اکثر کاندیداها به درستی اشاره کردند، مربوط به یک معدن است. معدن یوتا در جنوب غربی امریکا است که با 1200 متر عمق بزرگترین گود معدنی ایجاد شده توسط بشر در جهان است.
کار خاک برداری این حفره عظیم از سال 1863 شروع شد و هنوز ادامه دارد و هر روز بر بزرگی آن افزوده می‌شود. این معدن متعلق به شرکت شرکت ریو تینتو (Rio Tinto) است. این معدن به عنوان دومین تولیدکننده بزرگ مس در ایالات متحده، حدود 13 درصد از مس مورد نیاز این کشور را فراهم می‌کند.
این معدن به مدت بیش از 100 سال مشغول عملیات بوده و بیش از هر معدن دیگری در جهان سنگ معدن مس تولید کرده است (حدوداً 16?4 میلیون تن).
معدن مس یوتا در هر سال حدود 272000 تن مس، همراه با 500000 اونس طلا، 4 میلیون اونس نقره، حدود 30 میلیون پوند مولیبدن و تقریباً 900000 تن اسید سولفوریک، به عنوان فرآورده فرعی کارخانه ذوب، تولید می?کند.
زادگاه هر یک از مدال‌های طلایی که به ورزشکاران حاضر در رقابت‌های المپیک لندن اهدا شد‌، در دل 350 تن توده خاک و سنگ خاکستری رنگ معدنی در معدن رو باز یوتا در آمریکا بوده است.
معدن روباز یوتا،‌ منطقه‌ای وسیع و محل تردد کامیون‌های دامپ‌ به بزرگی یک خانه کوچک است که با سر‌وصدایی که زمین را به لرزه می‌اندازد،‌ تخته‌سنگ‌هایی هم‌وزن یک جت جامبو را حمل می‌کنند،‌ تکه نخاله‌های معدنی که در دلشان رد و نشانه‌های طلا،‌مس و نقره را پنهان کرده‌اند.
مدال‌های این رقابت‌ها در کوهستان بیابانی یوتا‌ در حاشیه شهر «سالت لیک» و فلات‌های دورافتاده آن متولد شده‌اند.
ادامه مطلب

[ پنج شنبه 92/3/16 ] [ 2:45 عصر ] [ فروشگاه اینترنتی جهان کالا ]

به یاد اسطوره ( ناصر حجازی )

 

 

2 خرداد سالروز درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال است

ناصر حجازی

ناصر حجازی

ناصر حجازی

ناصر حجازی

ناصر حجازی

ناصر حجازی

ناصر حجازی

ناصر حجازی

ناصر حجازی

 
ادامه مطلب

[ پنج شنبه 92/3/9 ] [ 12:5 عصر ] [ فروشگاه اینترنتی جهان کالا ]

آزادی و عدالت دور نیست شاید .

اما رات متحده عربی تا سال 2018 دومین نیروگاه هسته ای خود را میسازد . نیروگاهی که 35 سال پیش  ما به فکر ساختنش افتاده بودیم .

تر کیه نیز در اندیشه ای نیروگاهی هسته ای به سر می بر دحدود سه دهه دیر تر از ما .

امارت نام لیگ فوتبالش را خلیج عربی  می خواند . وما زیر زبانی  هم حق نداریم از تاریخ پارسی بگوییم. حرام است . کفر است شاید !!!

قطر منطقه مشترک نفتی را با سرعت بالا به نفع خودشان وملتشان خالی می کنند و ما تازه به فکر لوله هایی هستیم که از اینجا شاید به اسراییل نفت می فرستادند .!!

پشت میز نشستن وشعار دادن راحت است

متهم کردن این ریس جمهور  و ان ریس جمهور راحت است 

افسوس بر اندیشه ای که اصل این تفکر خو دخواهانه  را اشتبا ه بداند  .

گزار شگر تلویزیون  جمهور ی اسلامی ایران از حسرت مردم سوید خبر پخش می کند که در رویای رفاه مطلق  به کشوری با مشکلات اقتصادی  به دور از رفاه کامل تبدیل شده اند و

دریغ از اندکی تفکر  که ما نیز با شعار رفاه  ،ازادی و عدالت وعده داده شده ایم.

کشورم را مصلحی نیاز است ، نه از رنگ آسمان که از جنس همین خاک

آزادی و عدالت دور نیست

اگر تفکراتمان را غبار روبی کرده به حالمان اندیشمندانه تر بنگریم .

 

 

نوشته شده توسط ضیافت .

 

 
ادامه مطلب

[ چهارشنبه 92/3/8 ] [ 11:12 عصر ] [ فروشگاه اینترنتی جهان کالا ]

انتخابات یا ؟؟؟؟

 

به خزان رفته کاش بیدار شود این زمستان 

به حرمت گلوی کدامین ایرانی پایه های نظامی دروغین را بنا کردیم

آینده را تا به کی باید دریابیم

وقتی هنوز امروز هامان مبهم و ناپیدا از شعار های آغازین است

روزهای خوش کشورم طعنه ای است از تاریخ بر تمام نسل جدید میهنم

خدایا دریاب ما را که در زیر لوای امام زمان وضعمان این است ، باور کنم ؟

دروغ ، شاخه که نه ستون این نظام آرمانی شده است

امان از خیمه هایی که در حرکت این تاریخ بر روی زمین افتادند

بیچاره رفاه ملت ایران

کاش تاریخ پر صلابتم دوباره تکرار شود وباز همه ما را متحد و عاشق و مهربان و راستگو و عدالتخواه و امین همه ملیت های دنیا ببیند

آرزوها رویای سالهای درازی از مردم وطنم می باش  اگر چه افسوس که تنها در ارزوهای منجلابی به نام آینده گیج وار مبهم به رفاهمان می اندیشیم 

کاش بیدار شود رگهای واقعی فرزندان این خاک اهورایی

و یاد کند تپش های قلب پدر ی مهربان از سابقه تاریخ ایران به نام کوروش بزرگ را

خاکریز های وطنم منتظر بیداری تمام قدمهایی است که با قلبی شکسته ، استوار بر روی ان گام می نهند

چرا که من اینجا روی گنجی از ثروت خدادادی

محصور در آزادی ، ایستاده ، به زندانهای اینده می نگرم
نوشته شده توسط ضیافت   


 
ادامه مطلب

[ پنج شنبه 92/3/2 ] [ 3:27 عصر ] [ فروشگاه اینترنتی جهان کالا ]