سفارش تبلیغ
صبا

انقلابی یا ضد انقلابی ؟

شاید بهتر می بود که به جای رویا پردازی برقراری امپراطوری اسلامی که زاییده تخیلات قدرت مابانه  سازندگانش بود به طور واقعی در خدمت رفاه ملت ایران بودیم .

چه ناراحت کننده است که زیر لوای رفاه ملت ایران گذشته اش ، تاریخ بزرگش به پوچی  گرفته شود تا شاید در طی زمان لایه واقعی تحریک خیزش مردمی ( با علم به مشکلا ت سالهی قبل از انقلاب ) که همان تخیل گرایی اقایان بر ای تشکیل امپراطوری اسلامی به جای امپراطوری ایرانی  بوده به واقعیت گرفته شود .

من نه طرفدار هر حکومتی در دنیا هستم که با دروغ ، ظلم ، استبداد ،خشونت   وتحجر  به فکر پیاده کردن افکار خوب یا بدش باشد .خواه ان حکومت در امریکا چین / روسیه باشد و یا در ایران خودم .خواه قبل از انقلاب 57 باشد یا بعد از ان.

 

 
ادامه مطلب

[ شنبه 91/12/26 ] [ 10:52 عصر ] [ فروشگاه اینترنتی جهان کالا ]

کاریکاتور/ واکنش بازار به اخطار دولت

[ پنج شنبه 91/12/24 ] [ 11:14 عصر ] [ فروشگاه اینترنتی جهان کالا ]

10 حیوان خبرساز در دنیای ورزش +تصاویر

حوادثی که در ورزش های مختلف مانند فوتبال و گلف و بیسبال می افتد بسیار زیاد هستند اما یکی از جالب ترین آن ها ورود یک حیوان به زمین بازی است که گاهی اتفاق می افتد.

 جو ورزشگاه بسیار سنگین است و سروصدای تماشاگران به اندازه ای است که حتی سوت داور نیز به گوش نمی رسد اما ناگهان موجودی زیرک و بازیگوش به میان چمن ورزشگاه می دود و کانون توجهات همه از مربیان تیم تا داور و تماشاگران را به خود مبهوت می کند.
این موجود کوچک تنها یک دهم قد و اندازه بازیکنان را دارد اما همه آن ها را برای دستگیری اش به تکاپو می اندازد ولی سرانجام از زمین خارج می شود. تا به حال موجودات زیادی بوده اند که با همه بازیگوشی هایشان مسابقات مختلف ورزشی را متوقف کرده اند.
سمور در لیگ سوئیس
دو روز پیش در بازی که میان تیم های توآن و زوریخ سوئیس در حال برگزاری بود ناگهان سموری وارد ورزشگاه شد که توجه همه را به خود جلب کرد. این سمور بازیگوش نزدیک به 10 دقیقه ای بازی را تحت الشعاع خود قرار داد و باعث شد تا بسیاری از بازیکن ها به تکاپو بیافتند. پس از چند دقیقه ای که تمامی تماشاگران به حرکات جالب بازیکن ها می خندیدند بالاخره سمور دستگیر می شود و بازی به روال عادی باز می گردد.
پرنده در جام آمریکای جنوبی
در یکی از بازی های جام آمریکای جنوبی میان تیم های ارژانتینی آرسنال ساراندی و سائوپائولو ناگهان پرنده ای به مانند بمب افکن ها وارد میدان مسابقه شد و به ترتیب به بیشتر بازیکن ها حمله کرد. این مسابقه به دستور داور برای مدتی قطع شد و بسیاری از محافظانی که در اطراف زمین بودند برای گرفتن پرنده دست به کار شدند اما این پرنده به هیچ عنوان دم به تله نداد و پس از مدتی از ورزشگاه خارج شد.
 سنجاب عاشق بیسبال
در بازی های سال 2012 لیگ بیسبال همه منتظر زده شدن ضربه توسط “ریچ داور” بازیکن تیم کلورادو بودند. ورزشگاه در سکوت بود و وقتی توپ به سمت او پرتاب شد ناگهان یک سنجاب عاشق بیسبال در میان میدان و دقیقا مقابل ضربه زننده ظاهر شد. این سنجاب بدون هیچ توجهی چند دقیقه ای در همان جا ایستاد و کسی نیز با او کاری نداشت تا اینکه از بازی بی رمغ بازیکنان خسته شد و به سمت درب خروجی حرکت کرد. این سنجاب کوچک 20 دقیقه ای بازی را به تاخیر انداخت.
سگ کریکت باز
در سال 2009 دو تیم موامبی از هند و چنای از آفریقای جنوبی در حال انجام یکی از بازی های لیگ جهانی کریکت بودند که ناگهان یک چیز همه را متعجب کرد. در همین زمان یک سگ خیلی آرام و بدون توجه به بازیکنان و در حالی که مبهوت جمعیت تماشاچیان شده بود وارد زمین شد و دقیقا در میان میدان ایستاد. این سگ چند دقیقه ای به همین سبک صبر کرد و سپس راه را به سمت خارج زمین تغییر داد.
گربه در لیگ آرژانتین
در اواسط سال 2012 یکی از حساس ترین بازی های لیگ آرژانتین در حال برگزاری بود و در این بازی دو تیم بوکاجونیورز و استودیوآنتس به مصاف یکدیگر رفته بودند. در نیمه اول بازی همه چیز عادی بود اما با آغاز نیمه دوم ناگهان شبهی باسرعت از میان زمین گذر کرد. ابتدا بسیاری شکه شدند این شبه تنها یک گربه بازیگوش بود که با سرعت از میان زمین گذشت و سپس در کنارهای زمین ناپدید شد.
 خانواده اردک ها درمیدان گلف
درمسابقات گلف قطر در سال 2013 که یکی از مسابقات بین المللی و معتبر دنیا است بسیاری از گلف بازان بزرگ دنیا شرکت می کنند که از جمله آن ها می توانیم به “سیمون خان” از انگلستان اشاره کنیم. این گلف باز در یکی از دورهای بازی خود مجبو شد یک خانواده از اردک ها را که وسط زمین ظاهر شده بودند اسکورت کند تا به محلی سالم برسند وسپس بازی خود را ادامه داد.
عقاب در لیگ اروپا
لیگ اروپا یکی از سری بازی های بسیار مهم در اروپا است و تیم های معروفی به رقابت با یکدیگر می پردازند. در یکی از این بازی ها در چند هفته پیش که ما بین بنفلکا و بورداکس برگزار شد ناگهان یک عقاب وارد زمین بازی شد و چند دقیقه ای بازی را متوقف کرد.
 سگ بازیگوش در کلمبیا
سال 2011 یکی از بازی های حساس در لیگ کلمبیا در حال برگزاری بود که ناگهان یک سگ به سرعت وارد زمین شد و شروع کرد به دور زدن دور بازیکن های مختلف که این کار او باعث شد نیروی های امنیتی وارد کار شوند. در این میان نیروی های امنیتی نیز 10 دقیقه به دنبال این سگ دویدند و کار به قدری بالا گرفت که حتی برخی بازیکنان نیز دست به کار شدند در آخر این سگ به یک حرکت تاکتیکی از سوی پلیس دستگیر شد.
 آهویی گمگشته در زمین گلف
در سال 2011 بازی های بین المللی بریتانیا جشن 140 سالگی خود را گرفت وبعد از مراسم افتاحیه بازیکنان به سمت زمین رفتند تا بازی را آغاز کنند که همان ابتدا یک بچه آهو وارد زمین بازی شد. این مورد چند باری در این مسابقات دیده شده بود اما این بار بچه آهو قصد خروج نداشت و یک ساعتی بازی ها را به تاخیر انداخت.
گنجشک سینه چاک فوتبال
اواخر سال 2012 منچستر به دنبال پیروزی بر حریف خود یعنی ساندرلند بود که ناگهان یک طرفدار خیلی کوچک فوتبال در زمین چمن نشست و به تماشای آن پرداخت. این گنجشک سینه سرخ دقیقا در دایره میانی زمین نشسته بود و تکان نمی خورد و پس از مدتی که بازی ایستاده بود یکی از بازیکنان آن را برداشته و به خارج از زمین برد تا آسیبی به آن وارد نشود.ادامه مطلب

[ چهارشنبه 91/12/23 ] [ 10:29 عصر ] [ فروشگاه اینترنتی جهان کالا ]

یکی دیگر از عجایب فوتبال ایران + عکس

اسفندماه سال 1387 مالکیت باشگاه پرطرفدار نساجی مازندران به مهدی پرهام معاون اقتصادی فعلی باشگاه استقلال تهران واگذار شد. مهدی پرهام در شروع کار اعلام کرد قصد دارد در کنار احیا کردن تیم قدیمی و ریشه‌دار نساجی به منافع اقصادی هم برسد چرا که فوتبال در دنیای امروز صنعتی سودآور و درآمدزاست.

برنامه پرهام که شغل اصلی‌اش تجارت در زمینه فولاد است، ساخت استادیوم و کمپ مجهز بود تا با استفاده از موقعیت جغرافیایی مازندران که منطقه‌ای سرسبز و خوش آب و هوا است تیم‌های داخلی و خارجی را ترغیب کند تا اردوهای تدارکاتی پیش از فصل و نیم‌فصل خود را در کمپ نساجی مازندران برگزار کنند تا از این راه علاوه بر پرداخت هزینه‌های باشگاهداری به سود قابل توجهی دست یابد.

بازیکن تعویضی نساجی برای ورود به بازی ساق‌بند نداشت و منتظر شد تا بعد از خروج هم‌تیمی‌اش ساق‌بند را بگیرد و به بازی برود
با توجه به اینکه برخلاف کشورهای پیشرو در صنعت فوتبال و حتی کشورهای منطقه مانند ترکیه در ایران از بخش خصوصی حمایت عملی صورت نمی‌گیرد و همه حمایت‌ها در حرف خلاصه می‌شود، در مازندران نیز از مهدی پرهام حمایتی صورت نگرفت. نه تنها زمین 6هکتاری مورد نیاز برای ساخت ورزشگاه و کمپ نساجی طی سه چهار سال گذشته با امروز و فردا کردن مسئولین استان مازندران در اختیارش قرار نگرفت بلکه مجبور شد هزینه بازسازی چمن ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر را هم بدهد که با نگهداری نامناسب بعد از یک فصل از بین رفت!
پرهام که از همکاری مسئولین استان نا‌امید شده بود اعلام کرد که طی 4سال گذشته حدود 11میلیارد تومان هزینه کرده است که بازگشتی نداشته و حاضر است تیم را نیم‌فصل به خانم امیرکمالی واگذار کند. بعد از کش و قوس فراوان رئیس اداره کل ورزش و جوانان که سال قبل مدیرعامل نساجی بود و دو درصد از سهام باشگاه به نامش است اجازه واگذاری تیم به خانم امیرکمالی را نداد و بدون کسب رضایت پرهام اعلام کرد که تیم را به سردار قاسم‌نژاد واگذار کرده است. بعد از گذشت دو ماه، هیچکدام از وعده‌هایی که هادی ساعی (عضو هیات مدیره نساجی) و مسئولین ورزشی استان مازندران در جلسه معارفه سردار قاسم‌نژاد به هواداران نساجی داده بودند محقق نشد.
علاوه بر آن به علت پرداخت نشدن بدهی باشگاه به المیر تولیا، کمیته انضباطی فیفا رای به کسر سه امتیاز از نساجی داد و اعلام کرد که اگر طی چند روز آینده بدهی پرداخت نشود نساجی به دسته پایین‌تر سقوط خواهد کرد. همچنین تعدادی از بازیکن‌های نساجی به علت پرداخت نشدن قراردادشان در بازی با اتکا گرگان و همچنین بازی روز گذشته با شاهین بوشهر شرکت نکردند.
محمد سواری دروازه‌بان سابق سپاهان و تیم ملی به عنوان مهاجم به زمین رفت و برای این کار با چسب شماره 2 را به 21 تبدیل کردند!
عجیب اما واقعی!
وضعیت فعلی باشگاه به حدی ناگوار است که بازیکن تعویضی نساجی برای ورود به بازی ساق‌بند نداشت و منتظر شد تا بعد از خروج هم‌تیمی‌اش ساق‌بند را بگیرد و به بازی برود و بد‌تر از آن این‌که نساجی به علت اعتصاب بازیکنانش فقط با 13 بازیکن به بوشهر رفت و بعد از تعویض اول وقتی یک بازیکن نساجی مصدوم شد مجبور شدند محمد سواری دروازه‌بان سابق سپاهان و تیم ملی را به عنوان مهاجم به زمین بفرستند و برای این کار با چسب شماره 2 را به 21 تبدیل کردند!
این است وضعیت فعلی خصوصی‌سازی در فوتبال کشور…ادامه مطلب

[ چهارشنبه 91/12/23 ] [ 10:17 عصر ] [ فروشگاه اینترنتی جهان کالا ]

از سنجد بیشتر بدانیم

سنجد منبع غنی از کلسیم است و برای افرادی که دچار پوکی استخوان هستند، بسیار مفید است و استخوان‌های افراد را محکم می‌کند. سنجد برای سلامتی دستگاه گوارش افراد بسیار مناسب است و افرادی که رژیم‌های لاغری دارند، می‌توانند سنجد را در برنامه غذایی خود قرار دهند.
 میوه سنجد از زمانهای گذشته در سبد غذایی ایرانیان جا داشته و در اعیاد سنتی به آن توجهی خاص مبذول شده است.
 
 امروزه از درخت سنجد و میوه آن در صنایع غذایی، بهداشتی، دارویی، عطرسازی و صنایع چوب استفاده می شود. نام علمی سنجد «Elaeagnusan gastifolial» است و رویشگاه این درخت بدلیل سازگاری آن با محیط‌های مختلف در اغلب نقاط کره زمین از جمله آمریکای شمالی، اروپای شرقی و غربی، آسیای مرکزی و شمالی و … است.
 
به طور کلی 3 نوع درخت سنجد در دنیا وجود دارد که 2 نوع هلاگنوس و هیپوفار در ایران موجودست. درخت سنجد هلاگنوس به دلیل درشتی میوه‌، قامت بلند، نداشتن خار و برگهای پهن به درختبرتری دارد.
 
خواص درخت سنجد در تمام اندامهای آن منتشر شده است و ریشه، چوب، پوست و میوه آن دارای خواص دارویی و صنعتی متفاوتی است از پوست درخت سنجد یک ماده شیمیایی دارویی مهم به نام تتراهیدروآرمور - متیل - N استخراج می‌شود.
 
از برگ درخت سنجد آلکانویید استخراج می‌شود که در صنایع داروسازی کاربرد دارد. اسانس گل سنجد در صنایع داروسازی و آرایشی و عطرسازی بکار می‌رود.
 
درخت سنجد دارای 3 قسمت برون بر (پوست قهوه‌ای رنگ)، میان‌بر (آردی شکل) و درون بر (هسته چوبی و سفت آن) است که قسمت میان‌بر و درون بر آن دارای ارزش غذایی فراوان است.
 
در قسمت میان‌بر 2 نوع قند گلوکز و فروکتوز، 7 نوع چربی اشباع شده و اشباع نشده وجود دارد.
 
در قسمت درون بر سنجد 17 نوع آمینواسید و مقداری پروتئین وجود دارد که هر یک از این آمینواسیدها خواص دارویی بسیار مفیدی دارند بطوری که می‌توان گفت میوه سنجد یک میوه دارویی صفراست. این میوه در طب سنتی به عنوان تانن قابض است بنابراین در معالجه بیماریهای دندان، لثه و اسهال و در درمان زخم معده موثر است و می‌تواند از خونریزی جلوگیری کند. اگر آرد و هسته‌ میوه سنجد با هم آسیاب شود مصرف خوراکی آن بیماری آرتروز را درمان می‌کند. سنجد استخوان را محکم و دستگاه گوارش را تقویت می‌کند همچنین سرشار از فیبر است و گرسنگی را کاهش می‌دهد و خاصیت سیرکنندگی بالایی دارد.
 
سنجد منبع غنی از کلسیم است و برای افرادی که دچار پوکی استخوان هستند، بسیار مفید است و استخوان‌های افراد را محکم می‌کند.  سنجد برای سلامتی دستگاه گوارش افراد بسیار مناسب است و افرادی که رژیم‌های لاغری دارند، می‌توانند سنجد را در برنامه غذایی خود قرار دهند.
 
سنجد سرشار از فیبر است و گرسنگی را کاهش می‌دهد زیرا خاصیت سیر کنندگی بالایی دارد و در افرادی که مشکلات دستگاه گوارشی دارند، مفید است.
 
بهتر است سنجد را به عنوان میان وعده استفاده کرد.ادامه مطلب

[ پنج شنبه 91/12/17 ] [ 11:23 عصر ] [ فروشگاه اینترنتی جهان کالا ]

چگونه سرفه و گلودرد را درمان کنیم؟

سرفه و گلودرد انواع مختلفی دارد که برخی از آنها ناشی از عوامل بیماری‌زای ویروسی هستند، برخی عامل باکتریایی دارند و برخی هم ممکن است منشا آلرژیک داشته باشند که هر کدام متناسب با عامل ایجاد کننده آنها به شیوه‌ای متفاوت تحت درمان قرار می‌گیرند.
پزشکان همواره تاکید دارند که گلودردهای باکتریایی باید با آنتی‌بیوتیک‌های مناسب درمان شوند اما در مورد گلودردهای ویروسی اغلب داروی آنتی‌بیوتیک تجویز نمی‌شود و معمولا روش مناسب برای درمان این نوع گلودرد، استفاده از روش‌های طبیعی‌تر است.
 
شبکه خبری تورنتونیوز در این مقاله به معرفی چند روش طبیعی موثر و بی‌خطر برای بهبود گلودردهای غیرباکتریایی پرداخته که به شرح زیر است:
 
- برای بهبود سریع گلودرد هیچ شیوه‌ای موثرتر از روش سنتی قرقره کردن آب نمک نیست.
 
- روش دیگر ترکیب دو تا سه عدد گل میخک ادویه‌ای با یک تا دو عدد سیر و افزودن این مخلوط به یک فنجان عسل است. از این ترکیب سه نوبت در روز و هر نوبت به اندازه یک قاشق چایخوری استفاده کنید.
 
- همچنین می‌توانید مقداری پودر زردچوبه را داخل یک فنجان شیر گرم ریخته و هر شب قبل از خواب این ترکیب تسکین دهنده را بنوشید.
 
- تا حد امکان مایعاتی مثل آب و سوپ را بیشتر مصرف کنید. مرطوب نگه داشتن گلو به ویژه با مایعات گرم به درمان سریعتر عفونت‌ها کمک می‌کند.
 
- فضای خانه را از دود سیگار و غبار پاکسازی کنید، چون این دو فاکتور عفونت و سرفه را تشدید می‌کنند.ادامه مطلب

[ پنج شنبه 91/12/17 ] [ 11:22 عصر ] [ فروشگاه اینترنتی جهان کالا ]

راه‎های خلاصی از بوی بد سیر

 زمانی که با خوردن غذاهایی حاوی سیر، پیاز یا ادویه کاری دهان بدبو می‌شود، باید از خوشبوکننده‌های دهان استفاده کرد و البته این کار را به کرات انجام داد، یعنی تقریبا هر نیم تا یک ساعت یک بار تا زمانی که ماده غذایی مقصر از جریان خون پاک شود که معمولا این روند حدود 24 ساعت به طول می‌انجامد.
 
در این میان مسواک زدن هم کمک می‌کند اما نمی‌توان مسواک را همیشه در دهان نگه داشت، یکی از بهترین راه‌های مبارزه با بوی بد دهان، خوردن بعضی خوراکی‌ها پس ازغذاهای بودار است. این فهرستی از موادغذایی است که می‌تواند به شما کمک کند تا بر این مشکل خودتان غلبه کنید.
 
لیمو: خوردن یک قاچ لیمو معجزه می‌کند. می‌توانید از لیمو به عنوان چاشنی غذا استفاده کنید یا حتی به لیوان آب خود مقداری آب لیموی تازه بیفزایید، آب نبات‌های لیمویی نیز‌ همان خاصیت را دارند با این مزیت که همیشه می‌توانید با خود همراه داشته باشید.
 
جعفری یا سایر چاشنی‌های سبز: وقتی در رستوران پاستای سیر یا همبرگر پر پیاز سفارش می‌دهید، کنار غذای اصلی چند برگ جعفری می‌گذارند که در عین تزیین ظرف غذا، بوی بد دهان ناشی از سیر و پیاز نیز رفع شود. جویدن برگ‌های تازه جعفری موجب آزادسازی روغن‌های آن می‌شود که حس تازگی به دهان می‌دهد. ریحان و رزماری (اکلیل کوهی) اثری مشابه دارند.
 
سیب: علاوه بر سیب می‌توان به گلابی و هویج هم اشاره کرد. این خوراکی‌ها دارای فیبر زیادی هستند که جویدن آن‌ها باعث ترشح بیشتر بزاق دهان شده مانند یک اسکراب دهان را تمیز می‌کند.
 
ادویه‌های قابل جویدن: تخم انیسون (بادیان رومی)، هل، گشنیز یا رازیانه را به راحتی می‌توانید از عطاری محل خود تهیه کنید. به میزان مساوی از هر یک داخل یک کاسه دردار بریزید و روی میز غذاخوری کنار نمک و فلفل بگذارید. جویدن فقط چند دانه باعث تازه و خوشبو شدن دهان خصوصا پس از صرف غذای حاوی ادویه کاری یا نوشیدن قهوه می‌شود.
 
برگ نعناع یا چوب دارچین: هر یک از این دو طعم بوی شبه گوگردی پیاز و سیر را رفع می‌کند. علاوه بر آن، وجود یک سری روغن‌های اساسی در دارچین با نوعی میکروب دهانی مبارزه می‌کند. آدامس‌های نعناعی یا دارچینی تأثیری مشابه دارند. اگر از طرفداران پروپاقرص آدامس هستید، از انواع حاوی زایلیتول استفاده کنید که مانع پوسیدگی دهان نیز می‌شوند. رعایت طولانی مدت بهداشت دهان شما را شش سال جوان‌تر از سن واقعیتان نشان می‌دهد.
 
انواع توت و ماست: گاهی به خاطر میل زیاد به خوردن غذاهای سیردار یا در نظر گرفتن سلامتی و بهداشت تغذیه نمی‌توان از آن‌ها چشم پوشید اما می‌توان با رعایت نوعی رژیم غذایی پیشگیرانه، ضمن برخورداری از فواید سلامتی سیر و امثال آن، دهانی خوشبو نیز داشت. خوردن نیم فنجان ماست ساده دو بار در روز، سطح سولفید هیدروژن (ه‌مان بوی تخم مرغ گندیده) دهان را کاهش می‌دهد.
 
انواع توت و البته خربزه، هندوانه، پرتقال و سایر میوه‌های سرشار از ویتامین C مانع از فعالیت میکروب مولد بوی بد دهان می‌شوند. صبح‌ها پس از بیدار شدن از خواب و شب‌ها قبل از خوابیدن، پیاله‌ای پر از میوه با سس ماست نوش جان کنید تا دیگر نگران بوی بد دهان خود نباشید.
ادامه مطلب

[ پنج شنبه 91/12/17 ] [ 11:20 عصر ] [ فروشگاه اینترنتی جهان کالا ]

متن کامل سوال خبرنگار خبرگزاری مهر و پاسخ ریس جمهور

متن کامل سوال خبرنگار این خبرگزاری از رئیس جمهور در گفتگوی تلوزیونی وی با رسانه ها را در زیر می خوانید:

تشکر می کنم از اینکه به حضور رسانه های مکتوب هم حسن توجه داشتید و تلاش کردید تا گفتگوهای تلویزیونی از حالت غیرمنعطف و یکطرفه خود خارج شود.

بحثی که خدمت شما دارم ناظر به مباحث اقتصادی والبته انتقادی است. مباحثی است که دغدغه ذهن مردم است.

در ابتدای دولت فرمودید پول نفت را سر سفره مردم می آورید در حالیکه امروز شاهد این هستیم که ارزش پول و دارایی مردم  به یک سوم کاهش پیدا کرده است. وعده دادید 3 میلیون شغل ایجاد می کنید، اما امروز نمایندگان در مجلس شاهد مراجعات مکرر مردم هستند که بیشترین دغدغه شان افزایش بیکاری و تعطیلی کارخانجات است.

شما در ماجرای هدفمندی یارانه ها مدعی شدید که با اجرای این طرح می خواهید پول در جیب مردم بگذارید اما نظرسنجی که از طریق تلویزیون هم پخش شد نشان داد که بیش از 80 درصد مردم می گویند پول یارانه ها را نمی خواهند و خوستار بازگشت قیمت ها به گذشته هستند.

این در حالی است که دیوان محاسبات نیز در گزارشی تاکید کرده است که نیمی از پولی که به عنوان یارانه نقدی به مردم پرداخت شده است از منابع غیرقانونی بوده است. با این حال اصرار دارید مرحله دوم را هم اجرا کنید و تصمیم داشتید در یک قلم بنزین را به 2500 تومان برسانید که البته مجلس جلوی آن را گرفت.

مهمترین شعاری که شما دادید مبارزه با مفاسد اقتصادی بود و گفتید که می‌خواهید با فساد اکبر مبارزه کنید، حال آنکه  بزرگترین پرونده فساد اقتصادی یعنی همان اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در دوران شما اتفاق افتاد. قوه قضائیه را تهدید کردید که کابینه و اطرافیان شما خط قرمز هستند و حتی اجازه رسیدگی به اتهامات آنها را نمی دهید. گفتید پاک ترین دولت بعد از انقلاب هستید در حالیکه بودجه که از مهمترین اسناد انضباطی و مالی کشور است با بالاترین تاخیر در طول تاریخ انقلاب هنوز به مجلس ارائه نشده است .در مورد تحریم ها به درستی گفتید که کاغذ پاره هستند اما امروز همه مشکلات اقتصادی را گردن تحریم ها می اندازید.

همه این وعده ها و عملکرد ها در شرایطی است که امروز رفتارها و گفتارهایی دارید که وحدت شکن است. رفتارهایی که آخرین آنها از سوی رهبر انقلاب غیراخلاقی، غیرقانونی و غیر شرعی اعلام شد. مردم معتقدند که در این وضعیت این نوع رفتارها یک نوع طفره رفتن از پاسخ به مشکلات و مسائلی است که مردم با آن درگیر هستند. مردم می گویند مشکل ما الان معیشت و گرانی است اما از طرفی می بینند که شما مراسمات چند میلیاردی همچون جشن اخیر را در بندرعباس برگزار می کنید. خواهش می کنم به این انتقادات افکار عمومی پاسخ روشن دهید.

 

این سوال انتقادی از رئیس جمهور و پاسخ دکتر  احمدی نژاد به آن از سوی رسانه ملی پخش نشد اما  دکتر احمدی نژاد در پاسخ به این سوال، اینطور پاسخ داد:

 

خیلی متشکرم، خبرگزاری مهر، یک خبرگزاری وابسته به سازمان تبلیغات است و با پول دولت هم اداره می شود. شما یک بیانیه خواندید اشکالی هم ندارد. من تحمل می کنم، اما مطمئنا شما پیش هیچ مسئول دیگری نمی توانید چنین بیانیه ای بخوانید. فقط پیش احمدی نژاد می توانید.

شما یک بیانیه خواندید، یکسری اتهامات به دولت وارد کردید، یک شخصی گفته دولت بزرگترین فساد اقتصادی را داشته است، در دوره ما اتفاق افتاده، بله در دوره ما 5 جنگ هم در دنیا اتفاق افتاده! ارتباطش به دولت مهم است، خیلی ها خیلی کارها می کنند، ربطش به دولت چیست؟ فساد اتفاق افتاده چه ربطی به دولت دارد؟ زلزله هم می آید ممکن است یک عده هم یکدیگر را بکشند، ارتباطش با دولت مهم است. آیا دولت نقشی داشته است؟ خیر، من همچنان می گویم پاک ترین دولت است. همه بسیج شدند که بالاخره یک چیزی پیدا کنند که دولت متهم شود. ممکن است یک کارمندی این کار را کرده باشد که این همه جای دنیا و همه دستگاه ها هست.

اما اینکه شما فرمودید یک نظرسنجی انجام شده، آقای حیدری در برنامه شان انجام دادند و 80 درصد مردم گفته اند که هدفمندی را نمی خواهند. هم خود ایشان و هم خود شما می دانید که این کار غیرعلمی است. شما یک برنامه مشخص در تلویزیون می گذارید و یک عده بیننده خاص دارد، بعد اطلاعاتی می دهید و همانجا نظرسنجی می کنید. ما هم نظرسنجی می کنیم!

می شود همه مشکلات کشور را به این دولت وصل کرد. ما معتقدیم دولت پول نفت را بر سر سفره مردم آورد، چرا نیاورد؟ اینکه می‌گویید پول مردم یک سوم شده در جیب چه کسی رفته است؟ پس یک عده پولدارتر شده اند. بله، کسانیکه حقوق ثابتی می گیرند در این یکساله آسیب دیده اند، قبل از این یکسال چه؟ بازهم آسیب دیده اند؟ تمام شاخص ها و اندازه گیری هایی که تمام نهادها حتی مخالفان دولت تهیه کرده اند می گویند فاصله طبقاتی کم شده است، این یعنی چه؟ یعنی رفت سر سفره مردم.

وقتی این همه مدرسه ساخته می شود در جیب چه کسانی می رود. بیمارستان ساخته می شود، راه ساخته می شود، کارخانه ساخته می‌شود، بندر ساخته می شود. بله می شود، ما برای اینکه ما دولت را محکوم کنیم یکسری اطلاعات ناقص را بهم بچسبانیم و حرف های عامیانه بزنیم. می شود، آزاد است و مشکلی هم نیست.

دولت نهایت صرفه‌جویی را امسال انجام داده است، با 90 هزار میلیارد تومان با یک بودجه ای که حداقل باید 130- 135 هزار میلیارد تومان خرج می شده، کشور را اداره کرده ایم. کارهای اساسی در کشور اجرا شده است من نمی گویم باید به این دولت جایزه بدهیم، اما یکی از نمادهای اصلی رفتن پول سر سفره مردم همین هدفمندی یارانه ها است که بعضی ها بدون ارائه یک سند و استدلال با آن مخالفت می کنند. نمی دانم چرا از قول مردم حرف می‌زنند. اینکه مردم می گویند ما نمی خواهیم، مردم خودشان زبان دارند، می توانند حرف بزنند. من هم با مردم در تماسم، شاید خیلی بیشتر از بسیاری از نهادها. یک نهاد با همه مجموعه اش چقدر با مردم ارتباط دارد؟ من بیش از آن ارتباط دارم.

مشکلاتی که در یکسال اخیر پیدا شده را می شود همه را به گردن دولت انداخت و خیال خود را راحت کرد، اما آن کسی که آن کار را می کند فرض کند فردا خودش می خواهد کشور را اداره کند، آنوقت باید پاسخ دهد و راه حلی برای آن داشته باشد. از این انتقادات زیاد می شود، ما هم همه را گوش می کنیم هر کدام وارد باشد دستشان را می بوسیم و استفاده می‌کنیم.

حجم فعالیت های عمرانی در این دولت چند برابر دولت های قبلی است. متوسط فروش نفت در این دولت بیش از دولت قبل نیست، بلکه کمتر است. تولیدات علمی، نوآوری ها و فناوری ها چند برابر است. سرمایه گذاری در نفت سه برابر دوران مشابه قبل است، در وزارت نیرو و صنعت هم چنین است.

این به معنای آن نیست که ضعفی وجود ندارد. باید مقایسه کرد، برخی از حرف ها را ما هیچ وقت نگفته ایم اما به حساب ما گذاشته اند، از جمله همین بردن پول سر سفره مردم، من هرگز چنین حرفی نزده ام، من از قول کس دیگری نقل کردم منتها طبق معمول این طرف و آن طرفش را بریدند و گفتند تو گفتی، گفتم بسیار خوب من گفته ام، من هم انجام می دهم. خیلی از کارهای دیگر را هم قول دادیم که انجام دهیم که انجام دادیم.

 من معتقدم شرایط اقتصادی کشور شرایط بسیار خوبی است. بله وقتی تورم می شود که همه مردم ضرر نمی کنند، فقط حقوق بگیر ثابت اگر حقوقش افزایش پیدا نکند، ضرر می کند، بقیه از تورم سود می برند. فرض کنید خانه گران شده است، آیا همه ضرر می کنند؟ یا آنها که هیچ خانه ای ندارند، ضرر می کنند. دولت مسکن مهر را راه انداخته که همه خانه دار شوند.

این دولت به شدت ضد فساد است. ما ساختارها را اصلاح کرده، سیستم ها را اصلاح کرده، نظارت ها را اضافه کرده ایم، ارتباطات مردم را برقرار کرده ایم و خدا را شکر می کنیم که تا الان به ما وصله ای نچسبانده اند در ادعای سیاسی، چرا این کار را کرده اند تبلیغات است اما در عمل کسی نتوانسته ثابت کند.

به نسبت من معتقدم این دولت حتی مطلق هم بگیریم، سلامتش خیلی بیشتر از جاهای دیگر است. ما کشور را به لطف خدا خواهیم ساخت ملت ایران کشور را خواهد ساخت فشار وارد شده، مشکلات درست شده، اما از این مرحله عبور خواهیم کرد همه ظرفیت های کشور را به فضل الهی فعال می کنیم با کمک همین مردم و با همین جوانان.

 گفتید بیکاری، ما گفتیم سه میلیون شغل ایجاد می کنیم، با اجازه جنابعالی 6 میلیون شغل ایجاد کرده ایم، بیش از 6 میلیون شغل در این 7 سال ایجاد شده است، بیش از متوسط همه سال ها و همه دولت ها در کشور. بله بسیاری از جوانان مثل جنابعالی در دوره رشد جمعیت بالا هستند و هم اکنون وارد بازار کار و ازدواج و زندگی شده اند. اینها آمار رسمی کشور است. بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر در این سالها وارد بازار کار، مسکن و ازدواج شده است.

در این شرایط دولت اینها را اداره کرده البته خود ملت اداره کرده است این دولت متعلق به ملت است دولت از خودش چیزی ندارد انتقاداتی هست ضعف هایی هم هست هیچ کس بدون ضعف نیست. هیچ دولتی بدون ضعف نیست، اما اینکه تمام مشکلات تاریخی و کارهای دشمن را جمع کنیم و بگذاریم روی سر دولت، فکر نمیکنم این انصاف باشد. دولت مثل سایر دولت ها اشکال دارد، تلاش می کنیم برطرف شود، هیچ وقت هم از تلاش خسته نشده ایم. از فشارها و بعضا تهمت ها هم خسته نشده ایم.

من در جلسه استانداران هم گفته ام که تا روز آخر مثل روز اول. این تعهدما به ملت است با همان سلامت و پاکی . نمی دانم چرا بعضی ها فکر می کنند اگر دولت را به ناپاکی متهم کنند، سود می برند. ضرر می کنند، چون به یک گروه پاک تهمت زده اند، انسانیت و آخرتشان مخدوش است.

چرا بعضی ها اصرار دارند یک دولت پاک را که در منظر جهان که به ایران نگاه پاک دارد، ناپاک جلوه دهند. چه سودی برایشان هست. گله آنجاست که با پول دولت هم انجام می شود این بد است. شما را نمی گویم به شما گفته اند این سئوال را بپرس و شما هم پرسیده اید.

چه اصراری است چه جیزی گیرشان می آید؟ اگر می خواهند  در انتخابات سودی ببرندکه این روش درستی نیست و خلاف قانون است هر کس باید خودش را معرفی کند نه اینکه دیگران را تخریب کند. اگر کسی به دولت انتقاد دارد بگوید کدام تصمیم دولت غلط است و به چه دلیل؟ اما اینکه هر اتفاقی در جامعه می افتد را گردن دولت بیندازیم، خوب دیگران مگر در تصمیم گیری دخالت ندارند؟ آیا آنها نقش ندارند؟

 

رئیس جمهور در پایان صحبت های خود با تشکر از سوال خبرنگار مهر گفت: نمی خواستم وارد این مباحث شوم.

خبرنگار مهر در ادامه گفت: من از شما تشکر می کنم نگاهی که من به مسائل داشتم سیاسی نبود و صرفا اقتصادی بود. من که از پاسخ های شما قانع نشدم و جواب سوالاتم را دریافت نکردم، اما امیدوارم مردم قانع شده باشند.

احمدی نژاد در پاسخ گفت: خطاب من به جنابعالی نبود شما را هم یک همکار دولت می دانم و از همه خبرنگاران تشکر می کنم. شاید من جزو کسانی هستم که بیش از دیگران از فشاری که به مردم بیایید ناراحتم. تلاشم را می کنم، انتظار نداریم که دیگران حتما به ما کمک کنند، اما شاید ما زیادی انتظار داریم که ممانعت نکنند شاید این توقع اضافه است. شاید ما متوجه نیستیم. فکر می کنم که انتظار همکاری انتظار خوبی است. باید دست به دست هم دهیم، شرایط استثنایی پیش آمده است و باید از آن عبور کنیم. اگر بیاندازیم گردن دولت اشکالی ندارد، راه حلش چیست؟ راه حل بدهند ما اجرا می‌کنیم. بروند جلو ما آنها را پشتیبانی می کنیم . برای اینکه می خواهیم مشکل از دوش مردم برداشته شود. هر کس مشکلی از پیش پای مردم بردارد ما دستش را می بوسیم.
ادامه مطلب

[ یکشنبه 91/12/13 ] [ 12:12 صبح ] [ فروشگاه اینترنتی جهان کالا ]

همه کسانی که رهبری برایشان نماز خواندندعلاوه بر فرزند و همسر امام، رهبر معظم انقلاب تاکنون بر پیکر دو روحانی عالیقدر اقامه نماز کرده اند.

تشییع پیکر شهدای غدیر، تشییع پیکر شهید احمد کاظمی و جمعی از سرداران سپاه،   تشییع پیکر شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، تشییع‌ پیکر شهید سید مرتضی‌ آوینی از مراسم های تشییع بوده که رهبر معظم انقلاب شخصا در آن حضور پیدا کرده اند و تا نشان دهند به مقام شامخ شهدا چه اهمیتی قائل هستند اما ایشان تاکنون تنها بر پیکر چهار نفر اقامه نماز کرده اند.

اسفند سال 1373، حاج احمد خمینی دار فانی را وداع گفت. چند روز قبل تر رهبر معظم انقلاب در بیمارستان محل بستری فرزند بنیانگذار کبیر انقلاب حضور پیدا کرده و از ایشان عیادت کرده بودند. یکی از خصوصیات بارز مرحوم یادگار امام -سیداحمد خمینی- ولایتمداری ایشان است که هم در زمان حیات حضرت امام(ره) و هم در دوران بعد از آن به نحو کاملی آشکار بود. ایشان درباره حضرت الله خامنه ای می گوید:  امروز اگر توجه دنیا معطوف به کشور ما است بدین دلیل است که پرچم مبارزه با استکبار همانند زمان حضرت امام در اهتزاز است. امروز رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای از همان آرمان هایی دفاع می کنند که امام دفاع می کردند، زیرا اگر ذره ای بر خلاف جهت امام حرکت داشتیم، برخورد دنیا با انقلاب اسلامی تا این حد قهرآمیز نبود..»
روز درگذشت یادگار امام، رهبر انقلاب در پیامی مفصل درباره ایشان فرمودند:  بی‌شک‌ در آخرین‌ ماههای‌ دوران‌ نهضت‌، هیچکس‌ در رابطه‌ با امام‌ بزرگوار نقشی‌ تا بدین‌ حد بزرگ‌ و مؤثر از خود بروز نداده‌ است‌. تلاش‌ بی‌وقفه‌ و پروانه‌وار ایشان‌ در کنار مشعل‌ فروزان‌ وجود امام‌ عزیز رضوان‌الله‌ علیه‌، بسی‌ برکات‌ را منشأ گشته‌ و بسی‌ دشوارها را آسان‌ نموده‌ است‌.
اکنون‌ این‌ یادگار امام‌ از میان‌ ما رفته‌ و ما را در فقدان‌ خود، مهموم‌ و مغموم‌ بجا گذاشته‌ است‌. شکوه‌ این‌ غم‌ جانکاه‌ را به‌ پیشگاه‌ صاحب‌ و مولای‌ خود حضرت‌ بقیه‌الله‌الاعظم‌ می‌بریم‌. و از او دعا برای‌ صبر و تسلی‌ می‌طلبیم‌ و در عین‌ حال‌ نخستین‌ تسلیت‌ را هم‌ به‌ او می‌گوئیم‌. 27 اسفند روز تشییع پیکر حاج سید احمد خمینی، رهبر معظم انقلاب بر پیکر ایشان اقامه نماز کردند.

اول فروردین سال 1388 همسر گرامی امام نیز دار فانی را وداع گفت. رهبر معظم انقلاب در پیامی درباره ایشان فرمودند: آن مرحومه که خود بازمانده دودمان علمی نامداری بود، سالیان متمادی یار و همراه امام بزرگوار، و مایه آرامش ایشان در همه مراحل دشوار آن جهاد مستمر و بزرگ بود و با صبر و عزم و توکل زندگی پرافتخاری را گذرانید. مراسم اقامه نماز میت بر پیکر همسر گرامی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) به امامت حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در دانشگاه تهران برگزار شد.

دی ماه امسال، تهران معلم اخلاق خود را از دست داد. رهبرمعظم انقلاب در پیامی درگذشت ایشان را حادثه ناگوار، ضایعه‌ای برای حوزه‌ علمیه و روحانیت و جامعه‌ مذهبی تهران و به ویژه ارادتمندان و شاگردان ایشان و جوانانی دانستند که از مجالس پر فیض و درس‌های سازنده‌ این معلم اخلاق بهره می‌بردند. ایشان سپس در مراسم تشییع حضرت آیت الله تهرانی که مصادف با اربعین حسینی در مدرسه عالی شهید مطهری تهران برگزار شد حضور پیدا کرده و بر پیکر آن عالم جلیل‌القدر نماز میّت را اقامه کردند.

تهران معلم اخلاق دیگری را هم از دست داد. این جمله ای بود که بعد از درگذشت آیت الله خوشوقت نقل شد. ایشان پس از 17 روز بستری در یکی از بیمارستان های مکه، چهارشنبه هفته گذشته دار فانی را وداع گفت. رهبر معظم انقلاب در پیامی  درگذشت آن عالم ربانی و سالک الی الله را مصیبتی اندوهبار برای آشنایانِ رتبه معنوی آن بزرگوار و ثلمه ای بزرگ برای شاگردان و مستفیدان محضر پر فیض آن عارف بالله خواندند و این مصیبت را به خانواده مکرّم و فرزندان محترم و وابستگان و ارادتمندان ایشان تسلیت گفتند. امروز مراسم تشییع پیکر آیت الله خوشوقت از دانشگاه تهران برگزار شد و مقام معظم رهبری بر پیکر ایشان اقامه نماز کردند.
ادامه مطلب

[ یکشنبه 91/12/13 ] [ 12:6 صبح ] [ فروشگاه اینترنتی جهان کالا ]

خاطره ای خواندنی از یک دختر تازه مسلمان فرانسوی

حجةالاسلام آقاتهرانی در یکی از خاطرات خود می گوید: یک روز جلوی در موسسه دختر خانم جوانی جلوی من را گرفت و اظهار داشت: می خواهد مسلمان شود.

سوال کردم چه اطلاعاتی پیرامون اسلام دارید؟ گفت: به نتیجه رسیده ام مسلمان شوم. پیشنهاد مطالعه چند کتابرا دادم، کتاب ها در اختیارش گذاشته شد؛ بعد از مدتی با اشتیاق به نزدم آمد و گفت: کتاب ها را خوانده و می خواهم مسلمان شوم.

باز چند کتاب دیگر هم به او دادمو گفتم: اینها را هم مطالعه کنید.این کار چند بار همینطور ادامه پیدا کرد. مطمئن بودم جامعیتی از اسلام و مکتب تشیع از مطالعه کتاب ها برایش حاصل شده است. یک روزهمین دختر با عصبانیت وارد موسسه شد و گفت: اگر همین الان شهادتین را برایمنخوانید، داخل شهر می روم، داد میزنم و اعلام می کنم، من مسلمان هستم تا همه متوجه بشوند و به این طریق اسلام می آورم. شور و اشتیاق این دختر موجب این شد تا به او قول دهم در مراسم جشن بزرگ میلاد امام حسین (علیه السلام) در موسسه ایشان بیایند و مراسم تشرف به اسلام را برگزار کنیم.

روز میلاد امام حسین(علیه السلام) مراسم جشن برپا شد وشیعیان زیادی هم در جلسه شرکت کردند، به عنوان یک میان برنامه اعلام کردیم یک دختر فرانسوی مقیم نیویورک با اطلاع و آگاهی دین اسلام و مکتب تشیع را برگزیده و مراسم تشیع الان برگزار می گردد.

در این میان شخصی از داخل جمعیت بلند شد و گفت: اصلا این دختر از اسلام چه می فهمد که می خواهد مشرف بشود؟ بنده نیز سوالی را مطرحکردم و گفتم هرکس جواب را می داند پیرامون آن توضیح دهد؟ سوال درباره مسئله «بداء» بود که از اعتقادات مسلم ما شیعیان است.هیچکس جوابی نداد! سوال را از این دخترپرسیدم؟ توضیحاتی پیرامون آن به جمعیت ارائه داد.سپس در جلوی جایگاه قرارگرفت؛ پس از اقرار به شهادتین و ارایه عقاید به او، اذان درگوش راست و اقامه در گوش چپ او خوانده شد. رسما به اسلام و مکتب تشیع گروید

و نام او را رقیهنهادیم.

چند روزی از این قضیه گذشت تا اینکه همین دختر را با حجاب کاملاسلامی هم راه با مرد و زنی دیدم، به نظر می آمد پدر و مادرش باشند. در خیابان جلوی مدرسه با ما برخورد نمودند.
آن مرد و زن (پدر و مادرش) با زبان فرانسوی شروع به سر و صدا کردند؛ چرا دختر مارا مسلمان نموده اید؟ به او بگویید حجابش را بردارد... سر و صدا باعث شد عده ای دور ما جمع شوند. در همان حین، احساس کردم این دختر تازه مسلمان الان در شرایط سختی است و خیال کردم دارد خجالت می کشد. به موسسه رفتم و زنگ زدم ایران دفتر آیت الله مظاهری و پرسیدم: آیا در چنین شرایطی اگر اصل دین شخص در خطر باشد به نظر شما اجازه می دهید روسری را بردارد؟ در این مورد خاصایشان فرمودند اشکال ندارد.

به سرعت برگشتم و به این دختر گفتم: با یکی ازمراجع تقلید صحبت کردم و در مورد شما فرمودند: اگر دین شما در معرض خطر است اشکال ندارد و شما می توانید روسری را بردارید، آنچه در جواب شنیدم این بود: دختر تازه مسلمان به من گفت: این حکم از احکام ثابت و اولیه است یا از احکام ثانویه و بنا برضرورت است؟ گفتم از احکام ثانویه می باشد.
تا این را شنید، گفت: «اگر روسری خود را برندارم و بخاطر حفظ حجابم کشته شوم آیا من شهید محسوب میشوم؟» گفتم: «بله» گفت: «والله روسری خود را برنمی دارم هرچند در راه حفظ حجابم جانم را از دست بدهم»البته بعد از این ماجرا خانواده او نیز با مشاهده رفتار بسیار مودبانه دخترشان ازاین خواسته صرفنظر کردند.

آنها عازم فرانسه بودند و با همان حال به طرف فرانسه روانه شدند، آدرس یک مرکز دینی که دوستان ما در آنجا بودند به او دادم و بعدا هم متوجه شدم که الحمدلله با یک جوان مسلمان فرانسوی ازدواج نموده است

حجت الاسلام دکتر مرتضی آقاتهرانی در دوران اقامت در آمریکا، امامت جمعه شهر نیویورک و مسئولیت موسسه اسلامی آن شهر را به عهده داشت
ادامه مطلب

[ چهارشنبه 91/12/9 ] [ 10:35 صبح ] [ فروشگاه اینترنتی جهان کالا ]